Домой Власть Безвіз для нас тепер зроблять платним

Безвіз для нас тепер зроблять платним

374
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Європейському Союзі хочуть зробити суворішими правила безвізового в’їзду, а за дозвіл на поїздки доведеться платити

Нові правила подорожей безвізом європейські депутати повинні розглянути сьогодні, 5 липня. Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.

Пропоновані зміни передбачають, що всі, хто хоче відвідати країни ЄС, зможуть проходити перевірку ще до прибуття, користуючись Європейською системою авторизації та інформації щодо подорожі (ETIAS).

Такі нововведення можуть запровадити вже у 2021 році. При цьому перевірка не повинна складати труднощів для постійних мандрівників.

«Це буде простий процес… просто онлайн-перевірка, яку вони зможуть пройти перед поїздкою до ЄС», – заявила євродепутат від Угорщини Кінґа Ґаль.

Тож, якщо зміни запрацюють, то громадяни країн, які можуть подорожувати до ЄС без оформлення віз, перед подорожжю повинні будуть заповнити спеціальну електронну форму.

Серед пунктів заявки будуть запитання щодо кримінальних справ у минулому або відвідування заявниками зон конфлікту.

Так представники влади ЄС визначать, чи може хтось з мандрівників представляти загрозу до прибуття в Євросоюз. За наявності таких підозр у в’їзді можуть відмовити.

Зазначається, що така «авторизація» коштуватиме 7 євро. А сам дозвіл на в’їзд діятиме три роки, тож заявку не потрібно буде подавати перед кожною поїздкою та платити збір. Авторизація буде безкоштовною для людей віком до 18 років та старшими 70 років.

Нововведення аргументують тим, що наразі бракує інформації про людей з країн, які не потребують візи під час подорожі до ЄС. Їх перевіряють лише на шенгенському кордоні. Рішення дозволити або заборонити в’їзд схвалюють прикордонники.

Нагадаємо, 29 червня, набула чинності угода між Україною та Антигуа і Барбуда про скасування візових вимог. Варто відзначити, що дане рішення стало дуже доречним в розпал відпусток.

Тепер українці можуть без оформлення візи відвідувати цю острівну державу терміном до 90 днів протягом 180 днів, про що повідомили у Департаменті консульської служби МЗС.

Джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here