Домой Власть «Чемпіон» по контрабанді в Свiтi: З України вивозять найцінніше, масштаби вражають

«Чемпіон» по контрабанді в Свiтi: З України вивозять найцінніше, масштаби вражають

640
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Україна по контрабанді обігнала навіть визнаних «чемпіонів» – країни Латинської Америки

Україна знаходиться на першому місце з експорту контрабандної деревини в ЄС, випереджаючи навіть країни Африки і Латинської Америки. Про це сказано в в доповіді британської неурядової організації Earthsight, яка вивчає проблеми незаконної вирубки лісів по всьому світу.

Експерти компанії стверджують, що під час дії мораторію на вирубку лісу, в обхід національного законодавства, а також регламентів та сертифікацій ЄС, український ліс рубають і вивозять гігантськими темпами: що за чотири роки його експорт в країни ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро в 2017 році.

«Наші дані говорять про те, що сотні державних компаній беруть участь в систематичному, свідомому порушенні широкого кола правил при заготівлі лісу», – відзначають експерти.

За словами дослідників, майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження, найчастіше, під надуманим приводом санітарних рубок.

Моніторинг 18 лісозаготівельних ділянок в чотирьох найбільших лісозаготівельних регіонах України показав, що від 67 до 78% рубок є невиправданими і незаконними. Виходить, що незаконна санітарна вирубка становить на даний момент 38-44% від загального виробництва і експорту лісу.

У компанії Earthsight впевнені, навіть якщо лісогосподарські підприємства продають деревину не напряму, а відповідно до закону на аукціонах, ті часто проходять непрозоро, і велика частина продукції в результаті потрапляє на “тіньові” лісопилки. Експерти впевнені, що кількість таких лісопилок вже перевищила 12 тисяч.

В Євросоюзі з 2013 р діє Регламент ЄС, який встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС. Він забороняє імпорт дерев, незаконно отриманих в країні походження, а ще вимагає від імпортерів проводити юридичні перевірки “з належною обачністю” для мінімізації ризику потрапляння незаконної деревини на внутрішній ринок Євросоюзу.

Однак дослідження Earthsight показує, що цей закон не працює, і деревина незаконного походження систематично потрапляє на ринки ЄС, причому серед покупців цієї деревини три найбільші виробники дерев’яних панелей в світі, найбільша в світі паперова компанія і другий за величиною виробник пиломатеріалів в Європі.

Нагадаємо, “завдяки” контрабанді Державний бюджет України недоотримує мільярди гривень. Одним з таких ласих “потоків” на західному кордоні є “перекидання” контрабандних сигарет до Європи.

Наразі силовики впритул зайнялися Львівською тютюновою фабрики і найближчим часом готуються озвучити гучні факти. Цьому підприємству і його власникам досі вдавалося уникнути відповідальності, чи зможуть і цього разу?

Також повідомлялося, що під час охорони державного кордону та переслідування порушників в Сторожинецькому районі Чернівецької області їм довелося застосовувати вогонь. Однак і сьогодні в тому ж напрямку контрабандисти змусили їх стріляти.

“Невідомі особи в кількості до 20 осіб спробували блокувати рух прикордонників відділу «Красноїльськ» Чернівецького загону і навіть зробили спробу групового нападу на прикордонний наряд. Прикордонники змушені були захищатися і застосовувати табельну зброю по ногах одного з правопорушників. А сьогодні прикордонному наряду, в цьому ж напрямку, в 100 метрах від лінії кордону, довелося зупиняти з попереджувальним пострілом вгору іншу групу осіб з пакетами”, – йдеться в повідомленні охоронців кордону.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here