Домой Новости Ця стаття не набере десятки тисяч переглядів, як мої попередні публікації. Тому...

Ця стаття не набере десятки тисяч переглядів, як мої попередні публікації. Тому що вона не про # зрада або # перемога, а про статистику…

490
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ця стаття не набере десятки тисяч переглядів, як мої попередні публікації. Тому що вона не про # зрада або # перемога, а про статистику.

Мені набридло рефлексувати в ФБ на пости колись шанованих мною людей, які дружно почали строчити: «Ну, сказав Віда« Слава Україні », і що з того?» «Все одно для них (для заходу) це нічого не означає», «Він ж потім вибачився, ги-ги-ги, так що нема чого було з нього героя ліпити »і фінальне, добівшее мене рикошетом« Чемпіонат світу в Росії. Як Україна програла інформаційну війну ». Зрозуміло, всі ці схлипи з серії: «На хрена мені ці цифри, якщо я так бачу» або «До одного місця мені статистика, я так відчуваю».

Я зараз одну річ скажу, після якої мене почнуть закидати тапками і гнати з пристойного товариства ссанимі ганчірками. Для популяризації гасла «Слава Україні» у всьому цивілізованому світі хорватосрач зробив більше, ніж Майдан. Перш, ніж починати кидатися какашками, ще раз, повільно перечитайте попередню фразу. А потім ще раз. Глибоко вдихніть, видихніть. Заспокоїлися? Читаємо далі.

Є в роботі SEOшніков такий інструмент, як Google Trends. Він показує, як пошуковик бачить той чи інший інформаційний запит своїми немигаючими цифровими очима. У день гугл обробляє 5,5 мільярда запитів, в рік – більше 2 трильйонів. Це статистика на 2016 рік, свіжу мені ліньки було шукати. Для порівняння – в 2015 ці цифри становили 3 млрд запитів в день, 1,1 трл в рік, так що темпи зростання за два роки можете прикинути самі. Простіше кажучи, GT- це сувора Діджитал-реальність, дана нам у відчуття.

Так ось, до 2013 року на запити Slava Ukraini або Glory to Ukraine сервіс Google Trends видавав ось таку картинку.

Іншими словами, в інформаційному просторі один із символів української самоідентифікації (і ідентифікації нас очима світової спільноти) був непомітний в упор. Просто одна з трильйона піщинок на березі цифрового океану …

Ситуація змінилася в жовтні 2013 року, потім пішов сплеск в січні-лютому 2014 року. Європа, обидві Америки, Азія, Австралія почали гуглити ці поєднання слів.

А тепер подивіться на цей графік. Ось ця «свічка», цей фонтан запитів, цей фалічний символ в кінці – це і є хорватосрач.

Якщо подивитися самі запити, то побачимо, що крім класичних формулювань «Vida Slava Ukraine», «FIFA Slava Ukraine», «Glory to Ukraine FIFA», «Glory of Ukraine», є і такі «Slava Ukraini übersetzung» і «Slava Ukraini auf deutsch ». Це вже германобандеровци почали катувати у гугла, як перевести cлова Види на німецький. Мої друзі з Німеччини розповідали, що вони сперечалися, яке формулювання буде правильніше: «Ruhm für die Ukraine» або «Ruhm der Ukraine». Вдумайтеся! Коли останній раз бюргери цікавилися, як український національний гасло буде звучати на мові Шиллера і Гете? До речі, на сьогодні по німецькомовному запитом маємо результат 7,7 млн ​​сторінок.

Тепер що стосується епізоду «Він же вибачився», під яким мається на увазі, що фарш прокрутили назад, а видавлену зубну пасту запхали в тюбик. Давайте візьмемо тимчасової уривок коротше – починаючи з 8 липня.

Перший сплеск пошукових запитів – це ролик Види з гаслом. А ось другий, в два рази потужніший – це як раз штрафні санкції та позбавлення акредитації Вукоєвича, а потім «вибачення Види». Як тут не згадати старий вульгарний анекдот про Вовочку, який образив Машеньку і потім вибачався перед всією школою – ефект той же.

Думаєте, на цьому все закінчилося? Ось новий сплеск запитів напередодні фіналу, в якому грала Хорватія, вже після «вибачень».

А знаєте, який варіант написання став лідером пошукових запитів? Розумію, що ризикую вплутатися в черговий мовосрач, але все-таки наведу ще один скрін.

Початок графіка – перший ролик Види, середина – санкції + «вибачення», кінець – фінал Чемпіонату. І знаєте, де найбільше гуглили наше гасло? Дивимося на географію запитів.

Тобто весь минулий тиждень сто сорок мільйонів мокшан, скриплячи зубами і забризкуючи монітор слиною, вистукували на клавіатурі «Слава Україні»! Причому запити у запоребрікових зустрічаються різні. Тут уже не тільки «Віда» або «ФІФА», а й «Слава Україні в Лужниках», «Хорватія Англія слава Україні», «Боярський слава Україні», «Матеус слава Україні», «Слава Україні історія гасла» і навіть саме крамольне “Слава Україні! Героям слава”.

Якщо це програш в інформаційній війні, то я – Матильда Кшесинская.

Тому звиняйте, але для мене будь-який сервіс, який оперує статистичними даними в масштабі Big Data, апріорі більш авторитетний, ніж всі «медіа-експерти» і «аналітики» разом узяті.

Дочитали до кінця? Респект).

Зневажливо кривити губи і бурмочете собі під ніс: «Це нічого не доводить, такі картинки за 5 хвилин можна намалювати …»?

ОК, Google …

Валентина Бикова

Дивіться також “Путіну не дали вручити Кубок світу ФІФА”:

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here