Домой Власть Нейметься. У Раді знову взялися за «диктаторський» закон

Нейметься. У Раді знову взялися за «диктаторський» закон

344
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Верховній Раді України звернули увагу на “диктаторський” закон.

Скандальний закон про блокування сайтів, який прозвали «диктаторським», буде доопрацьовано Верховною Радою. Для цього залучать європейських експертів, громадськість, а також інтернет-провайдерів.

За словами одного з авторів проекту – депутата від «Народного фронту» Дмитра Тимчука – на наступному тижні в профільному комітеті з питань нацбезпеки почне роботу окрема експертна група. Фінальна мета групи – вийти з новою редакцією законопроекту, який буде знову поставлено на голосування восени.

«Ми запросили експертів ЄС, ОБСЄ, НАТО, які працюють в Україні і брали участь в написанні закону з нацбезпеки. Ми хочемо врахувати європейський досвід. Адже деякі речі, що викликають дику критику у нас в Україні, є нормою у Франції, наприклад», – зазначив Тимчук.
Також, за словами депутата, діалог буде налагоджуватися і з інтернет-провайдерами. У нинішній редакції законопроекту провайдерів телекомунікацій зобов’яжуть купувати і встановлювати технічні засоби блокування сайтів за свій рахунок.
«Ми постараємося максимально врахувати європейський досвід. Потім будемо готові вийти на суспільну дискусію з українськими експертами, представниками ЗМІ, громадськими організаціями, з документом, який буде попередньо схвалений представниками Заходу », – заявив Тимчук.

Як запевнив співавтор законопроекту, остаточна редакція законопроекту буде винесена в зал Ради тільки після загального компромісу.

Нагадаємо, резонансний закон, який намагалися протягнути у Верховній Раді народні депутати, не залишився без уваги міжнародної спільноти. Зокрема, Організація з безпеки і співробітництва в Європі виступила проти ухвалення скандального законопроекту №6688 про позасудове блокування сайтів.

Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті ОБСЄ.

“Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту і співвіднести питання безпеки з правом громадян на свободу слова та вільні ЗМІ”, – заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

Також повідомлялося, що в четвер, 5 липня, Верховній Раді України не вдалося включити до порядку денного скандальний законопроект №6688 авторства Сергія Пашинського («Народний Фронт»), що дозволяє без санкції суду блокувати будь-який сайт на території країни.

Голосування за включення законопроекту до порядку денного відбулося о пів на дванадцяту 5 червня. За проголосувало 158 народних обранців з 358 присутніх в сесійному залі. Не брали участі в голосуванні 109 нардепів, утрималися 32. Незважаючи на те, що активно підтримали законопроект депутати від фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», навіть в цих політичних силах знайшлися люди, які виступили проти ідеї введення жорстокої цензури.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here