Домой Власть Олександр Соловйов: Влада продовжує штучно створювати проблему оновлення ЦВК, плануючи отримати ручний...

Олександр Соловйов: Влада продовжує штучно створювати проблему оновлення ЦВК, плануючи отримати ручний виборчий інструмент

277
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Сьогодні Верховна Рада планує зробити нову спробу оновити склад Центральної виборчої комісії. Фракція БПП повернулася до роботи в парламенті після свого демаршу минулого тижня. Раніше, Голова фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов заявив про готовність його фракції відкликати одну із своїх кандидатур до складу Центральної виборчої комісії і закликав до таких дій колег із фракції «Народний фронт». Разом з тим Герасимов запропонував голові Верховної Ради України Андрію Парубію зібрати лідерів фракцій о 12.00 для вирішення питання щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії.

Прийняття нового складу ЦВК – найважливіший крок, який безпосередньо вплине на хід майбутніх виборів, переконаний Олександр Соловйов, лідер партії «РОЗУМНА СИЛА». Він наголошує на тому, що ЦВК має бути компетентним органом у проведенні виборів з гідною репутацією, а не інструментом в руках влади.

«Епопея з прийняттям нового складу ЦВК свідчить про те, що під час виборів влада планує використовувати адмінресурс на повну. Тому триває штучне створення проблеми оновлення ЦВК, адже діюча влада прагне отримати ручний виборчий інструмент Проте вони занадто далеко йдуть у цьому бажанні. Намагання змінити кількість членів ЦВК, відсутність представників усіх парламентських фракцій серед поданих кандидатур – все це може обернутися величезною судовою тяганиною та зривом виборчого процесу. З іншого боку, адмінресурс суттєво не допоможе нинішній владі. Навіть масштабні фальсифікації не подарують їм перемогу: громадяни вщент розчаровані у владі, і їхній рівень підтримки надто низький», – зауважив Соловйов.

Нагадуємо, що 5 липня Рада не змогла оновити склад Центральної виборчої комісії, поданий Президентом. Через це фракція БПП оголосила бойкот та заявила, що не голосуватиме за жоден законопроект, доки не буде оновлено Центрвиборчком. У відповідь на це український парламент вперше ухвалив закон без участі найбільшої фракції.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here