Домой Новости Отакi вони нам друзi. Саміт Україна-НАТО: Угорщина продовжує блокувати прагнення Києва

Отакi вони нам друзi. Саміт Україна-НАТО: Угорщина продовжує блокувати прагнення Києва

520
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Угорщина продовжує заважати євроатлантичному прагненню України.

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. У зв’язку з цим засідання не буде проведено в рамках саміту НАТО в Брюсселі 11-12 липня. Про це повідомила прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«На жаль, засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів не буде проведено під час засідання саміту», – заявила Климпуш-Цинцадзе.

Також віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України уточнила, що через блокування Угорщиною, в найближчому осяжному майбутньому засідання комісії Україна-НАТО на високому рівні провести не вдасться.

президент Венгрии

Разом з тим вона зазначила, що в рамках саміту буде проходити засідання Україна-Грузія-НАТО, під час якого буде проведена предметна дискусія з країнами-членами альянсу по протидії загрозам.

Нагадаємо, Україна та Угорщина нарешті досягли прогресу у переговорах стосовно норм українського закону про освіту. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за результатами зустрічей з угорським колегою Петером Сійяртом та складного переговорного процесу.

«Схоже, наші угорські партнери нарешті усвідомили, що закон не змінюватиметься. Тепер же сторони направили зусилля на пошук компромісів з приводу того, як він буде виконуватися», – зазначив чиновник.

Так, Україна запевнила Угорщину, що виконає рекомендації Венеціанської комісії, що стосуються перехідного періоду в введенні закону.

«Але це не буде відстрочкою проблеми. Цей час ми використовуємо для якісної практичної підготовки до нововведень. Це і нові програми, і методики, і підручники і словники, це і професійна докваліфікація вчителів», – зазначив Клімкін.

Також повідомлялося, що Угорщина оскандалилася висловлюванням про війну на Донбас. Війна між Україною і Російською Федерацією не може бути причиною порушення прав угорців. Таку думку висловив глава МЗС Петер Сійярто.

«Угорщина віддано підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. Але ваша війна з Росією не може і не повинна бути виправданням, чому ви порушуєте права угорців», – зазначив він.

Більш того, Сійярто уточнив, чому Україні варто «сваритися» з Угорщиною.

«Ми розуміємо, що ваш президент, ваш уряд хотіли б позбутися впливу РФ через мову, школи. Але питання від мене: як ми там намалювалися? Якщо ви сперечаєтеся з Росією, чому ображаєте нас? Якщо ви боретеся з Росією, чому забираєте права угорців? Чим більш сильних і стабільних сусідів ви маєте, тим сильніше і стабільніше ви самі. Чим кращі стосунки у вас з сусідами, тим впевненіше ви можете дивитися в майбутнє», – підкреслив

Джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here