Домой Власть Разруха. Сісти немає де, а водій — стоїть під парканом: Тиснява у...

Разруха. Сісти немає де, а водій — стоїть під парканом: Тиснява у столичних маршрутках і метро доводить пасажирів до божевiлля

633
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Якби в Києві просто збільшили кількість випусків транспорту, можна було б уникнути тисняви ​​в маршрутках і метро, ​​а можливості для цього існують.

Про це розповів транспортний інженер Віктор Петрук.

«Знаєте, що технічно метрополітен може випускати до сорока пар поїздів на годину? Це півтори хвилини на поїзд. Але не випускає навіть в години пік. У них все добре розраховано. Як тільки зменшується пасажиропотік, вони розтягують інтервали між поїздами. І неважливо, ти в годину пік їдеш, в міжпікові або ввечері, ти все одно потрапляєш в забитий поїзд, в якому ніде сісти», – сказав він.

Така сама ситуація і з маршрутками і автобусами. Адже «Пастранс» оптимізує витрати, зменшуючи кількість випусків у міжпікові години. І саме приватні перевізники підхоплюю пасажирів.

«Пастранс» зменшує, а оскільки маршрути дублюються приватними перевізниками, то в міжпікові саме приватні перевізники підхоплюють цей пасажиропотік. Рекомендації Світового банку – не збавляти випуски рухомого складу в міжпікові. Це підвищує комфорт і виручку. Все одно цей автобус стоїть під парканом, все одно зарплату треба заплатити водієві – тільки він не працював, а сидів під парканом і чекав», – зазначив експерт.

Також Світовий банк рекомендує відмовитися від маршрутних таксі на користь автобусів великої місткості. І пропонується це зробити саме приватним перевізникам, але їх поки не пускають на цей ринок.

«У нас є приватні перевізники, у яких 700 маршруток. Хіба вони 10 або 20 автобусів не можуть купити? Це компанія з величезним оборотом … Нам дійсно треба на таких маршрутах, наприклад, як Троєщина-Петрівка взагалі маршрутки знищити, щоб був тільки великогабаритний транспорт», – підсумував він.

Нагадаємо, в київському метрополітені 13 липня на багатьох станціях вишикувалися величезні черги до кас і автоматів поповнення безконтактних карт.

Черги з’явилися в зв’язку з подорожчанням проїзду, яке почнеться з 14 липня. Однак в метрополітені стверджують, що ті поїздки, які записані на карти ще за старою ціною, все одно діятимуть.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here