Домой Без политики Рідний син запропонував їм розлучитись…

Рідний син запропонував їм розлучитись…

768

Ліза (ім’я змінено) активна, цілеспрямована, ініціативна, займає керівну посаду, рухлива. Ігор (ім’я змінено), навпаки, повільний, флегматичний, невпевнений у собі, займає рядову посаду.

Повертаємося в ті далекі, романтично-прекрасні роки їх першої зустрічі і картина складається зовсім не казкова. З перших же днів знайомства, Ліза стала проявляти ініціативу і поводилася надто напористо. Безумовно, спільні інтереси, чарівність жінки привертало чоловіка – антипода. Однак, за словами Єлизавети, любов це була чи потяг незрозуміло, але «дуже вже він мені подобався і я все робила  для розвитку відносин, я хотіла, щоб він полюбив мене!».

Треба сказати, що до безумовних переваг жінки можна віднести цілеспрямованість, рішучість і силу волі. В ході бесіди з’ясувалося і те, що Ліза розуміла, що намагається насuльно впливати на хід подій.

Як це не сумно, але багато сімей стикаються з проблемою саме жіночого тиску, причому досить жoрсткого і витонченого Ігор же, навпаки, в ті роки думав тільки про навчання і перспективи особистого зростання, збирався до аспірантури, планував виїхати за кордон на стажування. Будучи м’яким, спокійним, зосередженим, дещо інертним, тим не менш, до моменту знайомства, він також досяг певних перемог у професійній діяльності.

Отже, бажання Лізи роздобути «об’єкт N» будь-якими засобами носило, безумовно, руйнівний характер і спочатку не сприяло формуванню довірчих і глибоких відносин. Однак незабаром після регулярних зустрічей і довірчих бесід Лізі вдалося відвести Ігоря в РАЦС. «Я весь час щось оновлювала в наших відносинах, намагалася урізноманітнити наші зустрічі». У підсумку Ігор зрозумів, що закоханий.

«Однак впевненості не було, що це любов. Я навіть не думав одружитися. Мені потрібно було розвиватися і рости як професіоналу, але сім’я і маленька дитина зобов’язали мене заробляти ». Відповідальний, розсудливий чоловік зіткнувся з ще більшим тиском своєї дружини.

Скарги Ігоря цілком зрозумілі – зайві ревнощі, що виражалася в перевірці телефону і прагненні ізолювати чоловіка навіть від батьків, бажання Єлизавети підпорядкувати собі Ігоря повністю і беззаперечно, звичайно, привели до серйозних конфліктів. Але найбільшим мінусом для Ігоря стала його особистісна і професійна нереалізованість. «Я покладав великі надії, але зрозумів, що перебуваю в якомусь лабіринті. Ліза постійно твердила, що вона заробляє більше мене, що я ніхто, нікчемний і нездара, а це мене глибоко зачіпало ».

Разом з цим, Єлизавета могла їхати одна або з дитиною за кордон або на море без чоловіка. На питання, чому без Ігоря, жінка відповідає: «По-перше, все впирається в гроші. Зі своїх відпускних я не збиралася йому путівку купувати. А по-друге, мені просто хотілося відпочити від нього ». Так подружжя прожило трохи більше 10 років. І на моє запитання, відчували вони необхідність розірвати шлюб раніше, Єлизавета сказала: «Так, я розуміла, що це глухий кут. І розуміла, що я його не люблю. Він був для мене як іграшка. Та ще й дитина у нас! Хоча через своїх принципів я не хотіла розлучатися », а Ігор зауважив, що весь час відчував страх перед Єлизаветою і не міг зважитися на розлучення.

Приводом до розлучення стала назріла потреба Ігоря в своєму особистісному розвитку. «Я зрозумів, що перебуваючи в такому принизливому положенні і в якийсь псuхологічній залежності від Лізи, просто буду деградувати. В кінцевому підсумку, після бурхливих скандалів і істерик, Ліза погодилася. Але за умови, що спочатку сходимо до психолога ».

Працювала я з Лізою і Ігорем як разом (на першій і заключній зустрічі), так і окремо. Насамперед подружжя пробачили всі образи. Ми пропрацювали багато аспектів як в сфері особистісної, так і в комунікаційній. Єлизавета зрозуміла джерело своїх помилок і переоцінила досвід своєї особистості. Корінь проблем Лізи полягав, як це часто і буває, в дитинстві. Єдина дочка забезпечених, впливових і владних батьків-офіцерів, чиї сімейні цінності зведені були до залізної дисципліни і беззаперечного виконання вказівок. Виражених конфліктів в сім’ї Лізи не було, але модель авторитарної сім’ї генетично була закладена в жінці.

З Ігорем ми переглянули вразливі сторони його особистості і перейшли до пробудження достоїнств, прихованих в надрах його душі. Тут знову витоки йдуть з дитинства. Інтелігентна родина музикантів, стримана, м’яка. Хлопчика виховували в першу чергу як продовжувача сімейної професії і абсолютно не готували до сімейного життя. Так невірні установки обернулися для Ігоря драмaтичним уроком.
Як це не сумно, але багато сімей стикаються з проблемою саме жіночого тиску, причому досить жорсткого і витонченого

Переживаючи за дитину, Ліза та Ігор, розповіли про свій намір, не вдаючись у подробиці. Але син спокійно прийняв їх рішення, оскільки за його словами, сам хотів запропонувати їм розлучитися. «Нічого страшного, ми ж все одно друзі», – сказав батькам мудрий хлопчик.

Отже, на сьогоднішній день Ліза та Ігор мають за плечима багатий життєвий досвід, що складається як з мінусів, так і плюсів. Кожен з них зайнятий своїм особистісним розвитком, образи прощені і перед ними відкривається нові перспективи щасливих змін.

Надія Петухова

Джерело