Домой Новости Росія в Азовському морі затримала майже сотню суден

Росія в Азовському морі затримала майже сотню суден

395
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Азовському морі Росія продовжує безпідставно збільшувати кількість оглядів суден, які прямують через Керченську протоку до українських портів, до того ж деякі з них зупиняють декілька разів.

Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба Міністерства інформаційної політики.

«Починаючи з 29 квітня 2018 року, спеціальні підрозділи РФ необґрунтовано та безпідставно збільшили кількість оглядів суден, що прямують в порти України через Керченську протоку, незалежно від прапора судна. Огляди суден здійснюються від одного до двох разів, окремі судна оглядаються до трьох разів», – йдеться у повідомленні.

За період з 29 квітня по 9 липня російськими службами в Азовському морі було затримано для огляду 93 судна, які прямували в порти України.

Російська влада не надає причин огляду суден, лише затримуючи їх на тривалий час.

«Влада РФ не пояснює причини огляду суден, тим самим створюючи напругу в регіоні та заважаючи мирному судноплавству в північно-східній частині Чорного моря та Азовського моря. Унаслідок таких оглядів, судна простоюють від декількох годин до декількох днів. Судновласники несуть неоправдані значні витрати», – розповів заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

Зараз же перед Міністерством закордонних справ України ініціюється  питання щодо висловлення протесту МЗС РФ щодо дій спеціальних підрозділів РФ.

Нагадаємо, Росія безцеремонно встановлює контроль над Азовським морем, перехоплюючи судна, що йдуть з українських портів. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив керівник проекту «Майдан іноземних справ» Андрій Клименко.

Лише за добу 8 липня прикордонна служба ФСБ Росії перехопила сім торгівельних суден, що йдуть в або з портів Бердянська і Маріуполя в Азовському морі. Клименко відмічає, що це новий анти рекорд, адже 4 липня було перехоплено п’ять суден.

«8.07.18 з 00:30 до 23:00 катери берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ перехопили 6 (шість) суден, що йшли до/з Бердянська або Маріуполя. Ще одне судно було перехоплене близько 01:00 в ніч на 09.07.18 в тому ж районі. Список суден надається», – йдеться у дописі.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here