Домой Власть СБУ готує серйозний удар: Заблокують сотні популярних сайтів

СБУ готує серйозний удар: Заблокують сотні популярних сайтів

296
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Служба безпеки України почала розсилати українським провайдерам припис з вимогою відключити доступ до більш, ніж 180 інтернет-ресурсів

Повний список санкційних сайтів і приклад листа, який силовики розсилають провайдерам з’явився в розпорядженні журналістів.

Більшість провайдерів мають намір виконати президентський указ, адже сваритися з правоохоронцями ніхто не хоче. А на українські суди провайдери надій не покладають. Силовики можуть заблокувати роботу будь-якого провайдера досить швидко. У той час як для компаній вкрай важливо забезпечувати безперебійний 24/7 доступ для клієнта.

Справедливості заради варто зазначити, що більшість сайтів зі списку – абсолютно «сміттєві» веб-ресурси, що використовуються для пропаганди т. н. ДНР/ЛНР та ін. Але є і більш вагомі фігуранти – наприклад, російські інтернет-канали і платіжні системи.

Тим не менш, у охочих обійти блокування користувачів все ще є така можливість – всілякі програми для шифрування трафіку, начебто VPN і Tor, ніхто не відміняв.

Наприклад, найбільш чутливим для абонентів заблокованим ресурсом міг би стати сервіс Webmoney, який вже знаходиться в Україні під санкціями. Але замість того, щоб відмовитися від нього, користувачі просто почали підключати засоби обходу.

Як показують останні дослідження Інтернет асоціації України, в топ-10 доменів по відвідуваності і раніше тримаються санкційні Вконтакте, Однокласники і Яндекс. Наполегливо українці продовжують користуватися і поштовим клієнтом mail.ru.

До речі, зараз деякими нардепами, які заручилися підтримкою того ж СБУ, активно просувається законопроект № 6688, яким якраз передбачено заборону програм і браузерів-шифрувальників. Але інтернет-спільнота всіляко протистоїть прийняттю цього документа.

Нагадаємо, скандальний закон про блокування сайтів, який прозвали «диктаторських», буде доопрацьований Верховною Радою. Для цього залучать європейських експертів, громадськість, а також інтернет-провайдерів.

За словами одного з авторів проекту – депутата від «Народного фронту» Дмитра Тимчука – на наступному тижні в профільному комітеті з питань нацбезпеки почне роботу окрема експертна група. Фінальна мета групи — вийти з новою редакцією законопроекту, який буде знову поставлено на голосування восени.

«Ми запросили експертів ЄС, ОБСЄ, НАТО, які працюють в Україні і брали участь у написанні закону з нацбезпеки. Ми хочемо врахувати європейський досвід. Адже деякі речі, що викликають шалену критику у нас в Україні, є нормою у Франції, наприклад», — зазначив Тимчук.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here