Домой Новости В Україні чудом завадили новій атомній катастрофі

В Україні чудом завадили новій атомній катастрофі

503
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Величезної техногенної катастрофи в Україні вдалося уникнути завдяки тому, що було заблоковано використання контрабандного обладнання на Южно-Українській АЕС

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Як повідомляється, на підприємстві посадовці «створили умови для виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на «Южно-Українській АЕС».

Южно-Украинская АЭС«Слідством задокументовано, що чиновники свідомо закупили контрафактне електрообладнання для систем важливих для безпеки функціонування атомної електростанції», – йдеться у повідомленні.

Так, у ході досудового розслідування було виявлено, що на АЕС закупили та встановили силовий кабель електроживлення, використання якого не передбаченого чинними нормами, правилами та стандартами з ядерної та радіаційної безпеки.

«За матеріалами СБ України, Державна інспекція ядерного регулювання України, ДП «НАЕК «Енергоатом» та керівництво ВП «Южно-Українська АЕС» вживають невідкладних заходів щодо демонтажу та заміни контрафактного обладнання», – зазначили у відомстві.

Зараз же правоохоронці встановлюють всі обставини злочину аби притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

Южно-Украинская АЭСНагадаємо, раніше в СБУ розсекретили документи стосовно аварії на Чорнобильській АЕС, що пролили нове світло на катастрофу.

«Перший документ у нас датований 1973 роком. Це доповідна записка про порушення норм при будівництві ЧАЕС. Наступні документи також стосуються порушень і проблем, які виникали тут під час будівництва», – розповів директор галузевого державного архіву СБУ, історик Андрій Когут.

Історик також зазначив, що дослідникам важливо розуміти, що відбувалося на атомній станції до аварії в 1986 році.

«Документи показують, що Чорнобильська катастрофа не була випадковою. Ми можемо говорити про те, що ця аварія була, на жаль, запрограмована ще задовго до 1986-го, тому що ставлення комуністичного режиму, який приймав рішення про будівництво ЧАЕС, її спорудження і те, яким чином відбувалося будівництво, призвели до того, що фактично неможливо було уникнути цієї аварії», – підкреслив директор архіву.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here