Домой Власть Відомий журналіст розкрив подробиці знищення Гонгадзе

Відомий журналіст розкрив подробиці знищення Гонгадзе

1448
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Український журналіст, фотокореспондент Associated Press Єфрем Лукацький у своєму блозі розповів, що вбивця журналіста Георгія Гонгадзе був упевнений, що злочин зійде йому з рук.

Він стверджує, що у 2000 році Леонід Кучма (тодішній президент України) дав команду міністру внутрішніх справ, а той — начальникові головного управління кримінального розшуку МВС України Олексію Пукачу з’ясувати, хто фінансує і зливає інформацію Гонгадзе про корупцію у вищих ешелонах влади.

В кінці червня того ж року Гонгадзе помітив негласне спостереження, і написав заяву генеральному прокурору Михайлу Потебеньку, у якому виклав факти щодо стеження. Прокурор під час наради розповів про заяву журналіста Кучмі.

«Що говорив після цього Кравченко Пукачу, — не важко здогадатися. Пукача понесло: він небожитель, начальник головного управління кримінального розшуку МВС України, а тут якийсь грузин, через якого він може втратити все, опуститися до начальника райвідділу. Мент від приниження і страху втратити роботу в пориві люті і помсти задушив Георгія в машині (деталі вбивства відомі). Голову відрізав і закопав подалі від тіла. Без голови важко ідентифікувати жертву. Вбивця був упевнений, що все зійде йому з рук, але зникнення Георгія викликало великий резонанс», — зазначив Лукацький.

Він додав, що навколо зникнення Гонгадзе було багато брехні. У МВС і прокуратурі намагалися погасити інформаційний шум, щоб прикрити керівництво. «Ці покидьки навіть не помили машину від крові», — розповів Ігор Гончаров, який на той час був капітаном міліції щойно створеного відділу по боротьбі з організованою злочинністю.

«Зі слідами крові машина довго стояла у дворі МВС в центрі Києва. Пукач вбивав не один — інші менти тримали Георгія. Тепер вони злякалися, і один з них повідомив Гончарову, де лежить тіло. І розповів на камеру все, що сталося. Після цього, тіло «випадково» було знайдено в лісі», — написав Лукацький.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here