Домой Власть Як у часи НКВС. Нардепи вiд БПП хочуть обмежити доступ в інтернет...

Як у часи НКВС. Нардепи вiд БПП хочуть обмежити доступ в інтернет таємно. Сьогодні

302
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Скандально відомий законопроект №6688, який дозволить блокувати будь-який сайт в Україні без санкції суду, поставили на голосування на сьогодні, четвер, 5 липня

“Додали в порядок денний вже вночі”, – повідомляє екс-заступник міністра Мінінформполітікі, медіаексперт Тетяна Попова і демонструє вписаний до порядку денного новий пункт.

“Висока ймовірність, що вже сьогодні, до вечора, ми отримаємо одночасно: досудове блокування будь-якого сайту (можливо, саме вашого, або сайтів ваших улюблених антикорупційних програм), український аналог “Роскомнадзора”, а також неможливість надалі обговорювати аналогічні дії будь-якої гілки влади , тому що це підпаде під пункт нового закону”, – зазначає активістка.

Нагадаємо, що комітет ВРУ з питань національної безпеки і оборони схвалила проект закону про протидію загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Депутати рекомендували Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні, після чого повернути документ в комітет на доопрацювання.

Законопроект №6688 викликав ряд критики через деяких норм. Документ пропонує, зокрема, надати Службі Безпеки України право блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу вже не тільки за рішенням суду, а й на підставі рішення прокурора, слідчого (при узгодженні з прокурором) або Ради національної безпеки і оборони.

Таке блокування може бути здійснена тільки на термін до 48 годин. За цей час слідчим органам необхідно отримати рішення суду на блокування або ж зняти її.

Авторами документа є народні депутати з комітету нацбезпеки і оборони Іван Винник, Дмитро Тимчук і Тетяна Чорновіл, разом вони пропонують внести зміни до деяких законів з метою “протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”.
Нагадаємо, як заявив глава Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко, доступ до мережі подорожчає після прийняття законопроекту №6688, а сам медіа-ринок буде монополізований. Законопроект № 6688 передбачає тимчасове заблокування правоохоронцями сайтів без дозволу на те суду (48 годин клопотанням слідчого або прокурора).

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here