Домой Происшествия Жителька Рівного, яку покусав бійцівський собака, відсудила 30 тис. грн компенсації

Жителька Рівного, яку покусав бійцівський собака, відсудила 30 тис. грн компенсації

624
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Про це повідомив адвокат, координатор «Стоп Корупції» Богдан Хмельницький на Obozrevatel.

Рівненський міський суд зобов’язав власника американського стаффордширського тер’єра відшкодувати рівнянці, яка зазнала нападу агресивної тварини, матеріальну та моральну шкоду, повідомила прес-служба судової влади.
Інцидент трапився у 2015 р. у під’їзді багатоквартирного будинку в центрі Рівного. Власник американського стаффордширського тер’єра випустив тварину у загальний коридор без намордника та повідка. Пес напав на жінку, вона потрапила в лікарню з компресійним переломом.

На господаря собаки було складено адміністративний протокол за ст. 154 КУпАП (вигулювання собак без повідків і намордників чи в не відведених для цього місцях, що спричинило заподіяння шкоди здоров’ю людей). 11 січня 2019 року Рівненський міський суд задовольнив позов потерпілої частково, зобов’язавши господаря собаки сплатити на користь постраждалої матеріальну шкоду в розмірі 16 600 гривень та 10 000 (замість 50 000 заявлених) гривень моральної шкоди, а також 5 000 витрат на правову допомогу постраждалій і 704,80 гривень судового збору в дохід держави.

Представник обвинуваченого звернувся до Рівненського апеляційного суду з апеляційною скаргою, в якій просив рішення суду першої інстанції скасувати, оскільки він вважав свою вину у завданій шкоді не доведеною.

Рівненський апеляційний суд залишив рішення місцевого суду в частині відшкодувань без змін, змінивши розмір судового збору.

Як вважає правовий експерт, адвокат Богдан Хмельницький, ухвалення змін до закону “Про захист тварин від жорстокого поводження”, винесених на розгляд ВР іще у 2017 році, врегулює правове поле України щодо правил утримання собак потенційно небезпечних порід та впровадить світові стандарти, такі як обов’язкова психіатрична експертиза господаря, чіпування тварини, консультації ветеринарів та кінологів коштом господаря. Це, на думку правника, підвищить відповідальність власників та зменшить кількість сумних інцидентів.

“У всьому цивілізованому світі чомусь немає дискусії, чи небезпечні бійцівські собаки. Тільки справжня і щира любов до них може мотивувати людину взяти на себе таку мороку, бо їх утримувати — шалено дорого, із купою довідок та з чималими ризиками, що до тебе за найменшою скаргою сусіда вдереться поліція”, — підкреслює Богдан Хмельницький.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here